Jesteś tutaj

Gliwickie Spotkania Naukowe 2015

W dniach 20-21 listopada odbędzie się dziewiętnasta edycja międzynarodowej konferencji pn. „Gliwice Scientific Meetings” (Gliwickie Spotkania Naukowe). Konferencja jest corocznie organizowana we współpracy trzech jednostek: Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem, Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach i Politechniki Śląskiej. Od swojej inauguracji wydarzenie to objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.
Problematyka wykładów i prezentacji przedstawianych w trakcie Gliwickich Spotkań Naukowych obejmuje wykorzystanie biologii, genetyki molekularnej i bioinformatyki w badaniach nad rakiem, począwszy od badań podstawowych do zastosowań klinicznych. Tematykę konferencji w tym roku stanowią: różnorodność i ewolucja nowotworów, informatyczna analiza procesów biologicznych, niekodujące RNA, biologiczne oddziaływanie promieniowania i reaktywne formy tlenu.
W konferencji udział wezmą wykładowcy z czołowych ośrodków europejskich, a także          z USA i Kanady oraz liderzy zasłużonej w badaniach nad nowotworami organizacji „European Association for Cancer Research”.
Konferencja odbędzie się w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” Politechniki Śląskiej. Program i więcej informacji dostępne na stronie http://gsn.io.gliwice.pl.