Jesteś tutaj
Rejestracja Przychodni Przyklinicznej
Rejestracja Przychodni
Przyklinicznej
Rejestracja Główna i Informacja Ogólna:
W Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie, Państwowym Instytucie Badawczym, Oddział w Gliwicach dla poprawy jakości obsługi i komunikacji z pacjentem uruchomiono nowoczesne Call Center – Rejestrację Telefoniczną do Przychodni Przyklinicznej.
Call Center czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00
do 18:00 pod numerem telefonu (32) 278 88 88.
Ze względu na duże obciążenie linii Call Center prosimy o bezpośredni kontakt z rejestracją zakładu (z poniższej listy), do którego mają Państwo skierowanie:
Call Center czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00
do 18:00 pod numerem telefonu (32) 278 88 88.
- Rejestracja Zakładu Radioterapii tel. 32-278-80-45.
- Rejestracja Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej tel. 32-278-93-16.
PIERWSZA WIZYTA
Termin konsultacji w Przychodni Przyklinicznej można ustalić osobiście, telefonicznie, przez osoby trzecie lub poprzez e-Rejestrację https://mpi.io.gliwice.pl.
Dokumenty niezbędne do rejestracji:
- aktualne skierowanie do poradni specjalistycznej (jeżeli jest wymagane)
- dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL, na podstawie którego odbywa się elektroniczna weryfikacja prawa do świadczeń zdrowotnych w systemie eWUŚ (pacjenci z poza terytorium RP dokument tożsamości ze zdjęciem),
- dokumentacja medyczna z przebiegu dotychczasowego leczenia (wynik badania histopatologicznego, wyniki badań diagnostycznych (TK, MR, USG), karty informacyjne/ wypisowe z leczenia szpitalnego, aktualne wyniki badań krwi),
- oryginał karty DILO.
Informujemy, iż istnieje możliwość wysłania dokumentacji medycznej z dotychczasowego przebiegu choroby nowotworowej na adres mailowy: doku_med@io.gliwice.pl
Przesłanie ww. dokumentacji medycznej powinno nastąpić po uprzednim ustaleniu terminu konsultacji w tut. Instytucie.
Jednocześnie informujemy, że nadesłana dokumentacja medyczna nie podlega analizie lekarskiej. Przebieg dotychczasowej choroby oraz wyniki badań zostaną skonsultowane oraz omówione w trakcie wizyty lekarskiej.
Nadesłana dokumentacja z dotychczasowego przebiegu choroby nowotworowej zostanie umieszczona w elektronicznej kartotece pacjenta i stanowić będzie Elektroniczną Dokumentację Medyczną dlatego prosimy, aby przesyłając ww. dokumenty kierować się następującymi zasadami:
- ww. dokumentacja medyczna powinna być zeskanowana w sposób tradycyjny za pomocą skanera lub urządzenia wielofunkcyjnego;
- w przypadku wykonania i przesłania zdjęć ww. dokumentacji, zdjęcie nie powinno zawierać żadnych dodatkowych elementów otoczenia, a powinno obejmować jedynie wynik badania, czy strony karty informacyjnej/ wypisowej
- każdy zeskanowany dokument należy wysłać w oddzielnym pliku (osobno należy zeskanować kartę informacyjną/ wypisową, osobno wyniki badań histopatologicznych, osobno wyniki badań diagnostycznych/obrazowych itd.);
- nie należy zamieszczać żadnych adnotacji (opisów) na przesłanej dokumentacji medycznej.
W dniu wyznaczonego terminu pierwszej konsultacji pacjent powinien dostarczyć oryginały dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia/ przebiegu choroby nowotworowej.
WIZYTA KONTROLNA
Pacjenci w dniu zaplanowanej wizyty kontrolnej zgłaszają się bezpośrednio pod gabinet lekarski bez konieczności potwierdzania wizyty w Rejestracji Głównej.
Pacjenci mający wyznaczony termin i godzinę wizyty do poradni, w której obowiązują terminy – przyjmowani są według kolejności – decyduje wyznaczona data i godzina wizyty.
Można potwierdzić telefonicznie termin zaplanowanej wizyty w Call Center pod numerem telefonu (32) 278 88 88.
Badania laboratoryjne oraz badania RTG można wykonać dzień przed planowaną wizytą, co umożliwi przyjęcie na wizytę zgodnie z zaplanowaną godziną wizyty.
WAŻNE INFORMACJE
Poradnie, do których wymagane jest skierowanie:
- Poradnia Chirurgii Onkologicznej
- Poradnia Zwalczania Bólu i Medycyny Paliatywnej
- Poradnia Transplantacyjna
- Poradnia Genetyki Onkologicznej i Diagnostyki Molekularnej
Skierowanie może zostać dostarczone w wersji:
- papierowej (jeżeli zostało wystawione przed 08.01.2021r.)
- elektronicznej (w tym przypadku konieczne jest podanie 4-cyfrowego kodu dostępu)
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia
na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2020 r. poz. 433), w okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania pacjent nie ma obowiązku dostarczenia
do świadczeniodawcy (szpitala, poradni) oryginału skierowania, w związku z umieszczeniem pacjenta na liście oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej.
Pacjent powinien dostarczyć oryginał skierowania w terminie 21 dni od dnia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego, jednakże nie później niż w dniu udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej wykonywanego na podstawie tego skierowania.
REZYGNACJA Z TERMINU
Pacjenci wpisani na listy oczekujących w przypadku rezygnacji z oczekiwania na wizytę, proszeni są o poinformowanie o tym fakcie pracowników Call Center tel. (32) 278 88 88.
PRAWO DO KORZYSTANIA ZE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ POZA KOLEJNOŚCIĄ PRZYSŁUGUJE:
- Pacjentom w stanach nagłych,
- Osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności,
- Inwalidom wojennym/wojskowym,
- Kobietom w ciąży,
- „Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi” lub „Zasłużonym Dawcom Przeszczepu”,
- Dawcom Przeszczepu,
- Weteranom poszkodowanym,
- Kombatantom,
- Uprawnionym żołnierzom lub pracownikom wojska w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
- Osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i ZSRR,
- Działaczom opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanym z powodów politycznych.