Jesteś tutaj

WRZEŚNIOWA NIEDZIELA NA JAZZOWO – 10.09.2023 r. koncert w NIO!

WRZEŚNIOWA NIEDZIELA NA JAZZOWO – 10.09.2023 r. koncert w NIO!
 
Szanowni Państwo, przed nam ostatni z cyklu koncertów „Happy Jazz for Onco” dedykowanych pacjentom i personelowi naszego Instytutu. Na 10 września br., na godz. 11.00, zaplanowane są podwójne atrakcje muzyczne, w wykonaniu: wrocławskiej formacji Dixie Tiger’s Band oraz grupy z Krakowa - „Boba Jazz Band”.

Występ obu zespołów w naszym Instytucie odbędzie się w ramach tegorocznego, VIII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest 2023”, który potrwa dwa dni, a jego szczegółowy program znajdziecie Państwo na stronie organizatora festiwalu i cyklu „Happy Jazz for Onco - gliwickiej Fundacji Jazzu Tradycyjnego: http://phjf.fjt.com.pl/aktualnosci/# 
 
Słów kilka o wykonawcach:
  • sekstet Dixie Tiger’s Band nawiązuje do nowoorleańskich tradycji muzycznych sprzed 100 lat. Jest niezwykle ceniony za wysoki kunszt muzyczny, kultywowanie tradycji dixielandowych, oryginalne instrumentarium, wspaniałe akustyczne brzmienie, stylizowany ubiór oraz radość płynącą z muzyki. W repertuarze ma standardy jazzowe z lat 20. ubiegłego stulecia, polskie  melodie z XX–lecia międzywojennego oraz jazzowe aranżacje muzyki poważnej. Zdobywca „Złotej Tarki” na Old Jazz Meeting. 
  • sekstet „Boba Jazz Band” to jeden z najlepszych polskich zespołów, znany z różnorodności stylistycznej: od jazzu nowoorleańskiego i epoki swingu, poprzez muzykę rozrywkową, taneczną i latynoską, aż do muzyki filmowej i musicalu. Ma na koncie 9 albumów (m.in. z muzyką Louisa Armstronga), wiele programów telewizyjnych i radiowych, udział w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach, występ z wykonawcami tego formatu co: Chris Barber, Acker Bilk i Monty Sunshine oraz z gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Danutą Rinn, Danutą Błażejczyk, Alicją Bachledą-Curuś, Janem Machulskim, Janem Nowickim, Pawłem Delągiem oraz Jackiem Wójcickim. 
Zaproszenie na koncert obu zespołów kierujemy zarówno do personelu naszego Instytutu, jak i do pacjentów.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00, na terenie Przychodni Przyklinicznej NIO  (hol główny, I piętro, w pobliżu przeszklonej windy) i potrwa łącznie ok. 2 -2,5 godz.

Wstęp wolny! Zapraszamy!