Jesteś tutaj

NAJBLIŻSZA NIEDZIELA NA JAZZOWO - 23.07.2023 r., koncert w NIO!

NAJBLIŻSZA NIEDZIELA NA JAZZOWO - 23.07.2023 r., koncert w NIO! J
 
Zapraszamy serdecznie  pacjentów oraz personel naszego Instytutu do udziału w kolejnym charytatywnym koncercie jazzowym z cyklu „Happy Jazz for Onco”, zorganizowanym przez gliwicką Fundację  Jazzu Tradycyjnego.
 
Tym razem wystąpi przed Państwem duet  Dixie Jazz Fellows, którego próżno szukać na polskiej scenie muzycznej. Rytmiczne banjo tenorowe oraz solowy klarnet tworzą niesamowite muzyczne zjawisko przenoszące nas do Nowego Orleanu, gdzie na słynnej Bourbon Street królował tradycyjny jazz.
Zespół tworzą: znakomity klarnecista Kazimierz „Prezes” Szkutnik oraz Kajetan Drozd.
 
Kazimierz Szkutnik gra na klarnecie od 8 roku życia, występował w różnych zespołach, w tym amerykańskich,  angażowany był również do orkiestr grających na statkach rejsowych, orkiestr teatralnych i radiowo-telewizyjnych. Uczestniczył w niezliczonej ilości słynnych festiwali muzycznych w Polsce i na świecie, brał udział w wielu sesjach nagraniowych.  Kajetan Drozd do tej pory kojarzony był głównie ze środowiskiem bluesowym, gdzie jako wokalista i gitarzysta występował w wielu polskich i zagranicznych festiwalach. Ma w swojej dyskografii cztery autorskie płyty oraz inne,  liczne wydawnictwa. Dixie Jazz Fellows określić można zespołem dixielandowym w pigułce, który proponuje własne interpretacje jazzowych standardów z pierwszej połowy XX wieku, sięgając często po te mniej popularne, a czasem nawet zapomniane utwory. Radość grania obu muzyków, ich dobry humor i pozytywna energia z pewnością udzielą się słuchającym.
 
Zachęcamy gorąco do udziału w koncercie tego zespołu 23 lipca (najbliższa niedziela), o godz. 11.00,  w Przychodni Przyklinicznej NIO  (hol główny, I piętro, w pobliżu przeszklonej windy). Wydarzenie potrwa ok. 45 minut.
 
Wstęp wolny!!!
 
Galeria: