Jesteś tutaj

Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach

Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii – choroby nieonkologiczne

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii. Tym razem będzie on poświęcony radioterapii nieonkologicznej, w której gliwicki ośrodek również się specjalizuje.

- Radioterapia jest zwykle kojarzona z nowotworami złośliwymi, tymczasem jest to również skuteczna metoda leczenia nieonkologicznych chorób przewlekłych, którym bardzo często towarzyszy stan zapalny oraz bóle związane z mikrourazami czy przeciążeniem kończyny bądź stawów – mówi dr hab. n. med. Dorota Gabryś, prof. NIO-PIB, radioterapeutka z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, przewodnicząca Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

W programie spotkania, na które zapraszamy w najbliższą sobotę, 10 czerwca, w godz. 11.00-14.00 do Zakładu Radioterapii (budynek kliniczny przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15), znajdzie się m.in. wykład na temat leczenia promieniami schorzeń nienowotworowych, w tym m.in.:
ostrogi piętowej;
  • zapalenia ścięgna Achillesa
  • zespołu bolesnego barku
  • łokcia tenisisty i golfisty
  • zwyrodnienia stawu kolanowego
  • choroby Dupuytrena
  • choroby Ledderhose’a
W trakcie Dnia Otwartego Zakładu Radioterapii będzie można skorzystać z konsultacji lekarza i pielęgniarki oraz poznać, krok po kroku, etapy przygotowania do radioterapii. Będzie to również doskonała okazja, aby zobaczyć nowoczesne aparaty terapeutyczne, którymi dysponuje Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach, odwiedzić modelarnię i Zakład Planowania Leczenia, zapoznać się z kryteriami kwalifikacji do leczenia i jego skutecznością oraz porozmawiać o ryzyku skutków ubocznych.

Przyjdź do nas i pokonaj ból! Czekamy na Ciebie!