Prognozy pogody są bezlitosne – w najbliższych dniach czekają nas rekordowe upały. Z myślą o naszych pacjentach i ich bliskich ustawiliśmy na terenie Instytutu osiem dystrybutorów z wodą. Zachęcamy do korzystania z nich – przy każdym dystrybutorze są jednorazowe kubki.
Dystrybutory rozstawione są w następujących lokalizacjach:
✅ Zakład Radioterapii – w okolicy rejestracji na I piętrze
✅ Budynek kliniczny:
– przy Punkcie Obsługi Pacjenta na parterze
– na terenie Przychodni Przyklinicznej na I piętrze
✅ Budynek diagnostyczno-zabiegowy:
– przy rejestracji Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej na I piętrze
– przy pracowni tomografii komputerowej na I piętrze
– przy rejestracji Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej na I piętrze
– przy Punkcie Pobierania Krwi (Zakład Analityki i Biochemii Klinicznej) na II piętrze
✅ Stary budynek:
– Poradnia Żywieniowa / Poradnia Genetyczna na parterze
– przy pracowniach USG na parterze
❗ Odpowiedni poziom nawodnienia ma ogromne znaczenie zwłaszcza w czasie upałów.
Dbajmy o siebie i reagujmy na sygnały płynące z organizmu.
Nie lekceważmy osłabienia, zawrotów głowy, nadmiernego zmęczenia czy uczucia przegrzania.
W razie potrzeby warto poprosić o pomoc personel Instytutu.